Vaistai nuo viduriavimo galvijams

Vaistai nuo viduriavimo galvijams

Vaistai nuo viduriavimo galvijams.

Veršelių viduriavimas. Ar visada gydymais vaistais efektyvus?

Veršelių viduriavimas yra infekcinių ir neinfekcinių procesų pasekmė – todėl siekiant išsaugoti veršelius sveikus ir apsaugoti  nuo viduriavimo protrūkio – vien gydymo vaistais nepakanka. Reikia imtis kompleksinių priemonių ligos protrūkio diagnozavimui, malšinimui ir eliminavimui.

Veršelių viduriavimo gydymo vaistais efektyvumas priklauso nuo diagnozės tikslumo. Virusinių ligų protrūkio atveju – gydymais vaistais (antibiotikais) gelbėja tik nuo antrinės infekcijos. Norint apsaugoti bandą – tikslinga atlikti kraujo tyrimus, nustatyti sukėlėją ir sudaryti vakcinacijos schemą ligai likviduoti.

Verta paminėti, jog esama ir specifinių sukėlėjų (pvz. parazitiniai pirmuonys), kuriems suvaldyti dažniausiai ūkiuose naudojami vaistai nebus efektyvus. Jei ūkyje dažnai pasireiškia vandeningas viduriavimas veršeliams – kreipkitės į veterinarijos gydytoją diagnozės patvirtinimui ir gydymo schemos sudarymui. Diagnozavimas nėra sudėtingas – užtenka atlikti greituosius išmatų testukus.

Dar viena viduriavimą sukėlusi dažna priežastis – netinkamas veršelių girdymas. Galimos klaidos: netinkama pieno temperatūra, pažeistas žinduklis, neteisingai paruošti ar parinkti pieno milteliai ar kita. Šiais atvejais sukelto viduriavimo gydymas vaistais nebus pakankamai efektyvus, nepašalinus pirminės priežasties.

Nepamirškime: vaistas – ne maistais. Visuomet išsiaiškinkite tikrąsias viduriavimą sukėlusias priežastis ir tik tuomet taikykite teisingą gydymo schemą. Vaistai nuo viduriavimo galvijams- vienintelė teisinga išeitis tokioje situacijoje .Taip ne tik racionaliai naudosime vaistus, tačiau turėsime sveiką veršelį ar apsaugosime naujus veršelius. Juk veršelis – ūkio ateitis.

Panašūs įrašai