Vaistai nuo viduriavimo veršeliams

Vaistai nuo viduriavimo veršeliams. Ar visada gydymas vaistais yra efektyvus?

 

Veršelių viduriavimas yra infekcinių ir neinfekcinių procesų pasekmė, todėl siekiant išsaugoti veršelius sveikus ir apsaugoti  nuo viduriavimo protrūkio – vien gydymo vaistais nepakanka. Reikia imtis kompleksinių priemonių ligos protrūkio diagnozavimui, malšinimui ir eliminavimui.

 

Kaip gydyti veršelius nuo viduriavimo?

 

Veršelių viduriavimo gydymo vaistais efektyvumas priklauso nuo diagnozės tikslumo. Virusinių ligų protrūkio atveju – gydymas vaistais (antibiotikais) gelbėja tik nuo antrinės infekcijos. Norint apsaugoti bandą – tikslinga atlikti kraujo tyrimus, nustatyti sukėlėją ir sudaryti vakcinacijos schemą ligai likviduoti.

 

Kokios priežastys gali sukelti veršelių viduriavimą?

 

Verta paminėti, jog esama ir specifinių sukėlėjų (pvz. parazitiniai pirmuonys), kuriems suvaldyti dažniausiai ūkiuose naudojami vaistai nebus efektyvus. Jei ūkyje dažnai pasireiškia vandeningas viduriavimas veršeliams – kreipkitės į veterinarijos gydytoją diagnozės patvirtinimui ir gydymo schemos sudarymui. Diagnozavimas nėra sudėtingas – užtenka atlikti greituosius išmatų testukus.

Dar viena viduriavimą sukėlusi dažna priežastis – netinkamas veršelių girdymas. Galimos klaidos: netinkama pieno temperatūra, pažeistas žinduklis, neteisingai paruošti ar parinkti pieno milteliai ar kita. Šiais atvejais – vaistai nuo viduriavimo veršeliams nebus pakankamai efektyvus, nepašalinus pirminės priežasties.

 

Nepamirškime: vaistas – ne maistais. Visuomet išsiaiškinkite tikrąsias viduriavimą sukėlusias priežastis ir tik tuomet taikykite teisingą gydymo schemą. Taip ne tik racionaliai naudosime vaistus, tačiau turėsime sveiką veršelį ar apsaugosime naujus veršelius. Juk veršelis – ūkio ateitis.

Panašūs įrašai