Siloso gamyba, kuo ji ypatinga?

Siloso gamyba, kuo ji ypatinga?

 

Silosas – tai dar vienas būdas apsirūpinti gyvulių pašaru vasarą ir žiemą praleisti visiškai dėl to nesijaudinant. Tuo labiau, kad mūsų šalyje yra tikrai pakankamas kiekis žaliosios masės, tik ją reikia tinkamai apdirbti bei išsaugoti ne tik iki žiemos, bet ir per žiemą. Aišku, viena iš populiariausių alternatyvų yra žolės džiovinimas, kas pakankamai nebrangu, tačiau reikalauja nemažai darbo ir nėra toks efektyvus būdas. Tuo tarpu šis variantas leidžia išsaugoti žaliąją masę su visomis maistingomis medžiagomis be tokių didelių sąnaudų ir rizikų. O pagrindinė paslaptis bei pats principas yra anaerobinės sąlygos, kurios leidžia išvengti natūralių procesų. Be to, suslėgti augalai gali užimti sąlyginai nedidelį tūrį, kas irgi pakankamai svarbu, ypač, kai reikalingas tikrai didelis pašaro kiekis. Taigi, dėl šių priežasčių siloso gamyba gana sparčiai populiarėja.

 

Ar tai brangiai kainuoja?

 

Finansinis aspektas yra vienas iš pačių svarbiausių. Todėl ir toks klausimas visiškai natūralus, kuris bus aktualus praktiškai kiekvienam ūkininkui. Siloso gamyba yra pakankamai ekonomiškas pašarų ruošimo variantas, kuris reikalauja investicijų, tačiau tuo pačiu turi ir nemažai privalumų. Todėl ir pats būdas yra pakankamai dažnas bei konkurencingas. Aišku, viskas labai priklauso nuo konkretaus atveju. Kadangi reikia ir tam pasiruošti ir vėliau atlikti pagrindinius darbus. Ką galima daryti tiek savarankiškai, tiek ir su profesionalų pagalba. Aišku, galima įsigyti ir jau pilnai paruoštą produktą, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje geriausia būtų jo ruošimu užsiimti savarankiškai. Kadangi daugelis tikrai turi šienavimui skirtų laukų. Be to, tam gali tikti ir po derliau nuėmimo likusi žaliuoji masė, kuri gali būtų papildomai panaudojama kaip pašaras gyvuliams žiemai.

 

Kur ieškoti daugiau informacijos?

 

Natūralu, jog toks pašarų ruošimo būdas dar nėra visiems gerai pažįstamas. Nors kai kurie jį sėkmingai taiko jau ne vienerius metus. Siloso gamyba neišvengiamai turėtų tapti populiaresnė didėjant ūkiams ir ieškant optimalesnių sprendimų, kurie leistų efektyviau ruošti pašarus. Bet šiomis dienomis gauti visą šią informaciją tikrai nebus sudėtinga. Kadangi pakaks apsilankyti internete, kur pasinaudojus paieškos sistema rasite tikrai ne vieną susijusį straipsnį ir internetinę svetainę. O tuomet jau beliks paskirti laiko bei plačiau apie tai pasidomėti. Tuo labiau, kad būtent toks būdas gali perkelti ūkininkavimą į visai kitą lygį bei suteikti realios naudos. Yra tikrai ne vienas metodas, kaip gali būti ruošiama pašaras tokiu būdu ir kaip jis gali būti laikomas. Kadangi svarbu ir tinkamos bei tam pritaikytos sąlygos, kurias reikia sukurti. Taip pat ir jau naudojant pašarą bus svarbu praardyti tik nedidelę dalį apsauginio sluoksnio, o vėliau ją papildomai užsandarinti, kad neprasidėtų natūralūs organinių medžiagų skaidymo procesai.

Panašūs įrašai