Gyvulių registravimas: ką svarbu žinoti?

Gyvulių registravimas: ką svarbu žinoti?

 

Auginantys gyvulius ar dar tik planuojantys tai daryti susiduria su nežinomybe, kai dvejojama, ar reikia registruoti gyvulius. Gyvulių registravimas yra įstatymuose numatyta pareiga ir jos reikėtų paisyti visais atvejais, nes tai naudinga ir patiems ūkininkams, ir jų gyvūnams. Bandų ir jų gyvenamosios vietos registras leidžia palaikyti tvarką, esant poreikiui surasti pasiklydusį gyvūną.

 

Svarbu paisyti įstatymų reikalavimų

 

Laiku pasirūpinti gyvulių registravimu yra itin svarbu, jei gaunate paramą. Registruoti gyvūnus privaloma visu paramos teikimo laikotarpiu, tad tai ne vienkartinis procesas, o nuolatinis darbas. Laimė, gyvulių registravimas yra gana greitas ir paprastas, tad pernelyg neapsunkina. Registre fiksuojama, kaip keičiasi auginamų bandų dydžiai, pavienių gyvulių gyvenamosios vietos kaita. Dar viena priežastis registruoti laikomus gyvulius yra bauda, kurią galite gauti, jei nepaisysite įstatymų reikalavimų.

 

Kaip užregistruoti gyvūną?

 

Jei esate ūkininkas ir turite prisijungimą prie Ūkinių gyvūnų registro, galite registraciją atlikti patys – internetu tai padaryti itin paprasta. O neturintys prisijungimo, turi informaciją pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (teritoriniam jos padaliniui). Kitas variantas – kreiptis į registravimo paslaugas siūlančius specialistus: už jų paslaugas teks šiek tiek mokėti, tačiau sutaupysite daugybę laiko. Samdyti specialistus apsimoka, jei reikia registruoti ne vieną, o kelis gyvūnus.

Iš tikrųjų gyvulių registravimas nekelia didesnių, problemų, jei visada tinkamai tvarkote dokumentus. Numatyta, kad reikia registruoti galvijų, ožkų ir avių, kiaulių, arklių laikymo vietas ir bandą sudarančius individus. Šie gyvuliai turi būti ir ženklinami (įsagais ar mikroschema), tad juos patogu ženklinimo metu ir užregistruoti – tokią paslaugą paprastai siūlo ženklinimą atliekantys specialistai.

Tuo tarpu mažesnius augintinius registruoti nėra privaloma, nebent siekiate gauti ar gaunate valstybės paramą. Mažesniais gyvūnais yra laikomi naminiai paukščiai, graužikai ir kiti mažesni gyvūnai.

 

Kada reikia registruoti gyvūnus?

 

Kalbant apie registracijos terminus, reikia atkreipti dėmesį, kad įvairiais atvejais jie gali skirtis. Pavyzdžiui, bendruoju atveju gyvūnų registravimas turi būti atliekamas per šešis pirmuosius prieaugio gyvenimo mėnesius (avių ar ožkų), tačiau dažnai šis terminas keičiasi dėl svarbių aplinkybių. Viena iš priežasčių, dėl kurių yra paankstinamas registracijos terminas yra gyvūnų kaita – kai prieaugis yra parduodamas ar perkeliamas į kitą vietą. Be to, galvijus, ožkas, avis ir arklius privaloma ne tik registruoti, bet ir ženklinti.

Jei ūkininkas siekia gauti valstybės paramą ar ją gauna, tai gyvulių registravimas turi būti atliekamas greičiau – per mėnesio laikotarpį. Patogu registravimą patikėti profesionalams, o jie šią užduotį atliks kartu su gyvulių ženklinimu. Taip būsite tikri, kad visi dokumentai sutvarkyti tinkamai ir ateityje nekils problemų ar klausimų. Be to, tinkamas registravimas apsaugo ne tik ūkininkų ramybę, bet ir pačius gyvulius: sistema leidžia užtikrinti, kad kontrolės procedūras.

Panašūs įrašai