Ekologiški produktai

Ekologiški produktai

Kodėl verta rinktis ekologiškus produktus?

Kad užtikrintume visavertį racioną, mums reikalingi įvairūs ekologiški produktai: mėsa, paukštiena, pienas ir jo gaminiai grūdinės kultūros. Visgi, kiekvieną kartą, kai prireikia tokių produktų, susiduriame su galimybe rinktis: galime juos įsigyti iš ekologinių arba neekologinių ūkių. Visgi, yra ypač daug priežasčių, kodėl turėtų būti pasirinktas ekologinis ūkis ir jo siūloma produkcija, yra labai daug. Tad kviečiame su jomis susipažinti.

Prisidėsite prie sveiko bei humaniško elgesio su gyvūnais

Sakoma, kad kiekvienas mūsų esame verti tiek, kiek turime savyje atjautos bei rūpesčio silpnesniems. Štai, kodėl tiek daug žmonių itin jautriai reaguoja į elgesio ypatumus su gyvūnais – siekia užtikrinti kuo didesnę empatiją. Belieka tik pridurti, kad jei ir jums yra labai svarbus empatiškas elgesys su gyvūnais, atjauta jų atžvilgiu, puikiu pasirinkimu taps tokios produkcijos, kurią išaugino ekologinis ūkis, pirkimas. Belieka tik pridurti, kad būtent ekologinis ūkis yra ta erdvė, kurioje užtikrinamas sveikesnis bei humaniškesnis elgesys su gyvūnais, lyginant su įprastais ūkiais.

Produkcija, užauginta be antibiotikų bei augimo hormonų

Sakoma, kad ką valgai, tas ir esi. Belieka tik pridurti, lygiai tas pats galioja ir galvijų mėsai ar augalams – kuo sveikesnėmis sąlygomis jie bus užauginti, tuo palankesni jie bus ir jūsų organizmui. Taigi, jei jums rūpi jūsų bei jūsų šeimos narių sveikata, turėtumėte rinkti produkciją, kurią siūlo ekologinis ūkis, nes tai reikš, kad renkatės produkciją be antibiotikų bei augimo hormonų.

Nenaudojamos genetiškai modifikuotos sėklos

Tam, kad augalas galėtų jus džiuginti itin aukšta maistine verte bei būtų palankus jūsų sveikatai, jis turi būti užaugintas iš kokybiškos, genetiškai nemodifikuotos sėklos. Belieka tik pridurti, kad rinkdamiesi ekologinio ūkio siūlomą produkciją, jūsų būsite tikri, kad renkatės augalus, kurie  nebuvo užauginti iš genetiškai modifikuotų sėklų.

Produkcija atitinka griežtus standartus

Dar priežastis, kodėl turėtumėte rinktis ekologinio ūkio produkciją, yra ta, kad ji yra užauginta pagal itin griežtus reikalavimus – tokia produkcija, tokia produkcija, niekada nebuvo tręšta cheminėmis trąšomis, buvo išvengta ir toksiškų medžiagų.

Užauginta išlaikant draugiškumą dirvožemiui

Produktai, kuriuos vartojame kasdien, neatsirastų ant mūsų stalo, be dirvožemio. Visgi, verta  pabrėžti, kad kartais maistas auginamas  neužtikrinant draugiškumo dirvožemiui – teršiant jį įvairiomis medžiagomis. Ekologiška produkcija – visa kas kita: ji užauginama nepakenkiant dirvožemiui.

Mažinama įvairių ligų tikimybė

Ekologiniame ūkyje užaugintą produkciją verta rinktis ir tuo atveju, jei norite sumažinti įvairių ligų tikimybė. Buvo atliktas ne vienas mokslinis tyrimas, rodantis, kad cheminių trąšų naudojimas gali sukelti vėžį ar uždegimus. Taigi, rinkitės ekologišką produkciją, užaugintą be cheminių trąšų  ir sėkmingai sumažinkite šių susirgimų tikimybę

Skonis tiesiog gardesnis

Na, o pabaigai – dar viena, tačiau ne ką mažiau svarbi priežastis, kodėl turėtumėte rinktis produkciją, kurią jums siūlo ekologinis ūkis – ji tiesiog bus gardesnė. Geresnis skonis išgaunamas dėl daugybės įvairių aplinkybių: gyvūnai gauna sveikesnį pašarą, vaikšto gryname ore; augalai auginami nenaudojant cheminių trąšų ir neišauga iš genetiškai modifikuotų sėklų,  tad visai tai lemia kur kas gardesnį  produkcijos aromatą bei skonį.

Tad, belieka tik teigti, kad produkcija, kurią jums siūlo ekologinis ūkis, yra vertesnė jūsų pasitikėjimo dėl įvairių priežasčių: ji išlaiko aukštesnę maistinę vertę, yra aromatingesnė bei skanesnė, nenaudojamos cheminės trąšos ar kitos toksinėms medžiagos; nenaudojamos  genetiškai modifikuotos sėklos bei augimo  hormonai; užtikrinamas draugiškumas jūsų sveikatai ir dirvožemiui. Tad rinkitės atsakingai.

Panašūs įrašai